Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 181 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 8  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
26.1.2022Útulky spolupracující s městem jsou prověřenými institucemi
O zatoulané pejsky se často jejich majitelé nepřihlásí a tak z kotce v Otrokovicích jdou do některého ze smluvních zařízení. Těmi jsou pro Otrokovice útulky ve Zlíně a Bulharech. Kvalitu útulku prověřují pracovníci města při osobní kontrole.
Mgr. Lenka Vaculová
25.1.2022Výstava Reunion III představí díla brněnských výtvarníků
Výtvarný spolek Rozumnění připravil na pondělí 31. ledna v 18 hodin vernisáž výstavy REUNION III, která představí díla autorů nezávislé brněnské výtvarné scény. Na vernisáži vystoupí Blahoslav Rozbořil a Josef Daněk s textem POCHOD EMBARKADORŮ. Výstava potrvá do 6. března.
Mgr. Lenka Vaculová
25.1.2022Provoz MHD musí přejít na letní jízdní řády
Mimořádně vysoký počet řidičů, kteří v posledních dnech z důvodu rychlého šíření onemocnění covid-19 skončili v pracovní neschopnosti nebo ošetřují nemocného člena rodiny, způsobil, že Dopravní společnost Zlín – Otrokovice již nedokáže obsadit všechny služby a je nucena řešit situaci dočasným převedením provozu na letní jízdní řády. Podle letních jízdních řádů – s určitým posílením – budou trolejbusy a autobusy jezdit v pracovních dnech od středy 26. ledna 2022.
Mgr. Lenka Vaculová
24.1.2022Trolejové vedení v Otrokovicích se prodlouží, zvýší se ekologičnost MHD
Téměř kilometrový úsek nového trolejového vedení přibude do konce dubna v Otrokovicích. Vytvoří se tak podmínky, aby mohly jezdit na lince č. 55 až na obratiště Štěrkoviště místo autobusů bateriové trolejbusy.
Mgr. Lenka Vaculová
21.1.2022Starostka poděkovala zasloužilému hasiči za celoživotní dobrovolnou činnost
Nejvyšší ocenění dobrovolných hasičů a titul Zasloužilý hasič, si z Přibyslavi odvezl člen Sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice Jiří Čáp. Dnes mu za celoživotní dobrovolnou činnost poděkovala i starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Mgr. Lenka Vaculová
21.1.2022Vyhněte se frontám na úřadě a vyřiďte si cestovní pas nyní
Pokud plánujete letní dovolenou v zahraničí a nemáte platný cestovní pas, je možné požádat o vydání nového cestovního pasu už nyní a nenechávat podání žádosti na poslední chvíli. Vyhnete se tak frontám na úřadě před letní turistickou sezónou.
Mgr. Lenka Vaculová
20.1.2022Tříkrálová sbírka skončila úspěchem
V sobotu 8. ledna proběhla ve většině obcí v působnosti Charity Otrokovice tradiční tříkrálová sbírka. Lidé se tak po roční pauze mohli těšit na osobní setkání se skupinkami koledníků, kteří do jejich domovů přišli popřát do nového roku 2022.
Mgr. Lenka Vaculová
20.1.2022Jeřáb přesunul skluzavku na čestné místo
Dvě tuny vážící skluzavku se podařilo přesunout na její nové místo. Chloubou otrokovického koupaliště bude i nadále. Skluzavka ve tvaru dámského střevíčku bude budoucím generacím z čestného místa připomínat baťovský odkaz.
Mgr. Lenka Vaculová
18.1.2022Některé autobusy ARRIVA nepojedou
Dopravce ARRIVA transport informuje, že z důvodu pandemie COVID a vysoké nemocnosti řidičů není schopen zajistit plný rozsah provozu. Z toho důvodu budou ve středu 19. 01. 2022 odřeknuty bez náhrady uvedené spoje.
Mgr. Lenka Vaculová
18.1.2022Pomoc odběratelům energie od dodavatele poslední instance
Odebíráte energie od dodavatele poslední instance a nemáte nového? Musíte to řešit! Společnost E.ON ve středu 26.1.2022 od 10 do 14 hod. bude v 1. bud. MěÚ Otrokovice (dveře č. 204) poskytovat kompletní poradenský servis. Konzultant společnosti zodpoví všechny dotazy a vysvětlí případné nejasnosti.
Mgr. Lenka Vaculová
18.1.2022TEHOS hledá brigádníky na léto
Nechcete přes léto lenošit a chcete si přivydělat? Zájemce o letní brigádu na Městské koupaliště Otrokovice a Rekreační oblast Štěrkoviště hledá městská organizace TEHOS. Jedná se o pracovní pozice na správce, plavčíka a uklízečku.
Mgr. Lenka Vaculová
14.1.2022Do obnovy a údržby majetku město investovalo 38 milionů
Dobrá kondice městských nemovitostí je výsledkem aktivity vedení města, které rovnoměrně vynakládá finanční prostředky nejen do budování nového, ale i údržby stávajícího majetku. V roce 2021 tak vynaložilo 38,4 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová
14.1.2022Otrokovické školy pomáhají rodičům, vaří bezlepkovou i bezlaktózovou stravu
S velkou pomocí rodičům dětí, které mají dietní omezení, přichází otrokovické základní školy. Od nového roku jejich jídelny vaří v rámci školního jídelníčku i dva dietní režimy – bezlepkový a bezlaktózový. Rodiče tak nemusí mít starost o každodenní přípravu obědů. Radost mají i žáci, kteří si už nemusí nosit vlastní krabičky a mohou si dopřát dietní verzi obědu stejného, jako mají jejich spolužáci.
Mgr. Lenka Vaculová
10.1.2022Nezapomínejte na ořez dřevin v blízkosti distribuční soustavy
Rozbujelá vegetace patří mezi nejčastější příčiny poruch na venkovním elektrickém vedení. Povinností každého majitele pozemku je proto dodržovat zákonem předepsanou vzdálenost zeleně od elektrického vedení.
Mgr. Lenka Vaculová
10.1.2022Vyřízení žádosti o kotlíkovou dotaci je zdarma, pozor na podvodníky!
Od roku 2022 bude ze zákona platit zákaz vytápění starými kotli na uhlí a dřevo, které nesplňují alespoň 3. emisní třídu. Zlínský kraj stále přijímá „předžádosti“ o kotlíkovou dotaci. Jejich zpracování je zdarma! Bezplatnou pomoc otrokovickým občanům, kteří jsou současně možnými žadateli o kotlíkové dotace, nabízí Místní akční skupina Severní Chřiby a Pomoraví (MAS SCHP)
Mgr. Lenka Vaculová
7.1.2022Nadměrný náklad přiveze víceúčelový objekt pro dopravní hřiště. Respektujte dopravní značení!
V rámci stavby víceúčelového objektu dětského dopravního hřiště nastoupí v pondělí 10.1. a úterý 11.1. do akce těžká technika. Ta na místo uloží modulární systém, ze kterého je stavba složena. Akce si vyžádá průjezd nadměrného nákladu sídlištěm Trávníky, ulicemi Hlavní a Lidická. V místě průjezdu platí dočasné dopravní značení, zejména zákaz zastavení.
Mgr. Lenka Vaculová
6.1.2022Vánoční stromky odneste do sběrného dvora nebo položte k popelnicím
Technické služby Otrokovice každoročně zajišťují svoz a ekologickou likvidaci vánoční stromků. Do popelnic ani k silnici nepatří! Stačí je položit u odpadových nádob nebo je odevzdat do některého z patnácti sběrných dvorů.
Mgr. Lenka Vaculová
5.1.2022Po roční pauze vyjdou tříkráloví koledníci opět do ulic
Tradiční povánoční akce je tady. Otrokovická Charita se rozhodla ve většině obcí, spadajících do její působnosti, pro klasickou formu koledování, na kterou jsou lidé léta zvyklí.
Mgr. Lenka Vaculová
4.1.2022Nový rok v galerii odstartoval výstavou fotek
Sotva skončily Silvestrovské oslavy, vyrazili členové Fotokubu Beseda Otrokovice do městské galerie, aby připravili výstavu, která v novém roce přivítá první návštěvníky. Věnovaná je tvorbě a aktivitám členů fotoklubu.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2022Průjezd jihovýchodní částí obchvatu jen s e-známkou
Po jihovýchodním obchvatu města, přesně mezi Otrokovicemi (exit 32) a Napajedly (exit 34), se řidiči projedou jen s dálniční známkou. I přes vynaložené úsilí o nezpoplatnění nově otevřeného jihovýchodního obchvatu města, Ministerstvo dopravy výjimku neudělilo. Otrokovice budou jednat dál.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2022Český červený kříž nabízí bezplatný kurz ošetřovatelství
Díky dobrovolnické síle je možné zvládat mimořádné události lépe a efektivněji. Český červený kříž aktuálně pořádá kurz Základy moderního ošetřovatelství v praxi. Kurz bude probíhat 8. ledna od 8.30 hod. do 16.30 hod. v prostorách budovy ČČK Zlín. Registrace je možná na www.zvladnemeto.cervenykriz.eu/.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2022Předběžná cena tepelné energie pro rok 2022
Předběžná cena tepelné energie pro rok 2022 bude pro více než 5 600 otrokovických domácností a celou řadu objektů občanské vybavenosti, které jsou odběrateli tepelné energie ze zařízení městské společnosti TEHOS oproti roku 2021 vyšší.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2022Daň z nemovitých věcí - NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE
Finanční správa v reakci na epidemickou situaci stejně jako na začátku loňského roku zřídila od 3. ledna 2022 pro poplatníky daně z nemovitých věcí speciální telefonické infolinky, na kterých budou zaměstnanci finančních úřadů veřejnosti poskytovat informace nezbytné pro vyplnění daňového přiznání k dani z nemovitých věcí.
Mgr. Lenka Vaculová
23.12.2021Vánoční a novoroční přání vedení města a městského úřadu
Vážení a milí spoluobčané, nadešel čas Vánoc, kdy spolu s našimi rodinami usedneme ke slavnostnímu stolu, abychom společně prožili kouzlo Vánoc, zpomalili a užívali si sebe samých. Chvíle pohody a radosti jsou tím nejkrásnějším dárkem, kterým se můžeme obdarovat. Vezměme si příklad z našich dětí. Podívejme se na tento krásný čas jejich očima a těšme se z maličkostí, které nám vykouzlí úsměv na rtech.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2021Otrokovice v příštím roce ožijí kulturou - počítají s tradičními akcemi
Patnáct oblíbených akcí městského významu čeká obyvatele Otrokovic v roce 2022. Lidé se tak opět mohou těšit na Vítání jara, Májovou i Michalskou pouť, třídenní festival Otrokovické letní slavnosti, lampionový průvod, rozsvěcování vánočního stromu a řadu dalších. Novinou bude v únoru Otrokovický FAŠANK. Městu na klíč připravuje tyto akce, kromě vlastního kulturního programu čítajícího další desítky událostí, Otrokovická BESEDA.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 181 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 8  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • DVA NAHATÝ CHLAPI
  31.1.2022 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostal, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže, opravdové pravdě hodně vzdálená. Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora Sébastiena Thiéryho, která slaví velké úspěchy nejen v Paříži. Hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová / Michaela Dittrichová.
 • 15. OTROKOVICKÝ SALÓN
  29.11.2021 18:00 - 28.1.2022, Otrokovická BESEDA
  Po roční odmlce vystaví členové spolku Rozumění a jejich hosté v prostorách Otrokovické Besedy svá nová výtvarná díla a zároveň oslaví 10. výročí vzniku tohoto uměleckého spolku. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 29. 11. od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2022 “Žijeme kulturou”, který je věnován společenskému životu v našem městě. Výstava potrvá do 28.ledna 2022
 • REUNION
  31.12.2021 - 6.3.2022, Městská galerie Otrokovice
  Kolekce děl 17 umělců, limitovaných komorním rozměrem i minimálním počtem zahrnuje drobné malby, tisky kresby, fotografie a objekty symbolicky zastupující práci autorů, kteří v Brně vstupovali na profesionální výtvarnou scénu v době společenských změn přelomu osmdesátých a devadesátých let a také práce několika generačně starších uměleckých souputníků, kteří v minulosti vystupovali v pozici pedagogických a uměleckých autorit této neformálně semknuté společnosti uměleckých přátel.
  S určitou licencí lze uvnitř shromážděného společenství rozlišovat prolínající se skupinky autorů spojených s Kamennou kolonií, Havlíčkovou partou z Pedagogické fakulty a vlastní stolovou společností „od Schodů“ která se neformálně setkávala v tradici pátečních večerů a vernisážových oslav.
 • FOTOKLUB V OBRAZECH
  3.1.2022 18:00 - 30.1.2022, Městská galerie Otrokovice
  Od 3. do 30. ledna 2022 proběhne v MGO výstava Fotoklubu Beseda Otrokovice, zaměřená na tvorbu členů Fotoklubu, na které se dozvíte více o činnosti i aktivitách tohoto spolku. Součástí výstavy bude videoprojekce. Výstavu zahájí vernisáž v pondělí 3. 1. 2022 v 18 hod.
 • Jarní příměstský tábor se Sluníčkem!
  7.2.2022 - 11.2.2022
  V době jarních prázdnin připravil DDM Sluníčko příměstský tábor. Přihlašovat se můžete již teď na https://www.ddmslunicko.cz/tabory/378-jarni-primestsky-tabor
  Pro všechny holky a kluky navštěvující ZŠ čeká týden plný sportovních a vědomostních her, spousta zábavy, pobyt v přírodě a další aktivity.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden272829303112
1. týden3456789
2. týden10111213141516
3. týden17181920212223
4. týden24252627282930
5. týden31123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 535


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies